Publicēja: zais | 14.02.2010.

Brauciet lēnām pār tiltu, draugi II

Par to iešanu zemsedzēs es gan nedaudz samelojos. Es nekur neaizgāju, jo man bija palicis nepabeigts longdrinks, kā arī es sāku rakstīt dienas atskaiti. Ar visu dienas laikā veikto piezīmju analīzi un bilžu atlasīšanu un teksta slīpēšanu tas ievilkās līdz sešiem no rīta. Tad arī es aizgāju pagulēt.

Modos ap plkst.12, kad dzirdēju, ka kāds klusiņām aizver istabas durvis, lai blakus trokšņi mani nepamodinātu. Miegs vairs nenāca un bija jau jāsāk rosīties, lai laicīgi savāktos un turpinātu vakar iesākto kastīšmeklēšanu.

Paēdām brokastis, apspriedām rīcības plānu un plkst.14:40 startējām, lai pārbaudītu iepriekšējā vakarā Pētera veikto aprēķinu rezultātā tapušo pieņēmumu par ģeoslēpņa “MOCTbI” atrašanās vietu. Taču vispirms patrenējamies brišanā pie Gaujas Kausa motokrosa trases. Pirmais bridiens izdodas diezgan raiti, tāpēc pārvietojamies uz koordinātēm X, kur iespējams atrodas mūsu meklētā senā tilta paliekas.

Un laimīgā kārtā pirmā pēc kārtīgas izbrišanas pa sniegu pārbaudītā vieta izrādās pati pati pati pareizākā. Jau no attāluma pamanu mežā noslēpušos tiltiņu. Īstais! Mums visiem ir liels gandarījums par paveikto, jo brauciena galvenais mērķis ir sasniegts. Vēl gan krietnu brīdi ir jāpapūlas, lai atrastu kastīti, kura vispārzināmo laika apstākļu dēļ ir kļuvusi ļoti nepamanāma. Taču ilgāk pabakstoties, izdodas to uztaustīt.

Brienam atpakaļ uz mašīnu un dodamies Cēsu virzienā. Kādu laiku nav nekā cita ko darīt, kā vien pļāpāt un vērot aiz loga skrienošās ainavas. Cēsīs noparkojamies tirgus laukumā un ejam pastaigāties no sākuma līdz dzirnavām un tad uz Maija parku. Pirmais slēpnis padodas viegli, tikai tieši blakus kāds ir pacenties sniegā atstāt savu zarnu saturu. Fuj! Otrais slēpnis ir iesalis, domājams, ka līdz pavasarim. Atpakaļceļā uz mašīnu mīļā miera labad apciemojam arī ģeoslēpni pie tirgus laukuma. Vismaz šeit paveicas gan ar pašu konteineri, gan arī ar to, ka te neviens nav ķēzījies.

Seko vēl daži viegli ģeoslēpņi Cēsu centrā un tad sākam pildīt mazliet komplicētāko ģeoslēpņa “CDT @ Cēsis” uzdevumu, kur, lai noskaidrotu atrašanās vietas koordinātes, jāapmeklē vairāki objekti ar attiecīgām norādēm. Divus objektus atrodam un norādes arī ir rokā, otrus divus…arī atrodam, bet nezinām, ko ar tiem darīt. Zīlējam kafijas biezumos vairāk kā pusstundu, taču nav ideju, kādas iegūtās vērtības jāievieto uzdevuma formulā. Par daudz to ciparu sanāk.

Un tajā brīdī, kad jau sāk aptrūkties idejas, Pēteris ierosina vēlreiz paskatīties slēpņa aprakstu geocaching.com lapā [līdz tam to darījām datorprogrammā GSAK]. Tavu brīnumu – te ir arī izskaidrojums tam, kāpēc mums neštimmēja. GSAK neparādīja mums būtiskās bildes un to kodētos apzīmējumus. Vienā mirklī ir skaidrs, kas mums ir vajadzīgs, un slēpņa gala koordinātes ir rokā. Tās norāda uz vietu, kuru jau pirms kāda laika turējām aizdomās. Tikai nezinājām, kurā vietā tieši slēpnis atradīsies. Tagad tikai atlika pāris minūtēs aizbraukt un plkst.20 lieta darīta.

Mūsu divdienu slēpņošanas programma līdz ar šo ir praktiski izpildīta, jo vairāk meklēt nevienam īsti negribas. Rīt tomēr visiem atkal jādodas pie virpām. Griežam savus rūcošos ratus Rīgas virzienā. Lai jautrāka braukšana, daļu ceļa pa Vidzemes šoseju iemainām pret daudz interesantāku ceļa posmu Murjāņi – Āņi – Kadaga. Ja jums arī patīk pafrēzēt pa piesnigušiem līkumotiem ceļiem, kura malās ir sašķūrētas lielas amortizējošas kupenas, šis ceļa posms ir domāts jums. Neērtāka braukšana ir tikai pāris kilometrus pirms Āņiem, kur ceļš nav tīrīts. Pārējais – bauda braukt.

Drīz vien esmu nogādāts mājās un mēs atvadāmies. Lai arī man tikai 5 atradumi [Pēterim un Līvai 12], tāpat jauki pavadītas divas brīvdienas svaigā gaisā, ar pamatīgu un brīžiem diezgan nogurdinošu izbrišanos pa dziļo sniegu, sastapti daudz meža zvēru, viens vakars pavadīt garās pļāpās [ak mans dievs, es stāstīju par sevi!] un vispār viss bija gandrīz ideāli.


P.S. Paklausīšu drauga ieteikumam, rīt paņemšu sarkanu lapu un uzrakstīšu uz tās savu vēlēšanos/apņemšanos šim gadam. Tad to ielikšu aploksnē, kuru atvēršu pēc gada. Atvēršu, lai noskaidrotu, vai rakstītais būs piepildījies. Visi ķīniešu dieviņi sadodieties rokās un nelieciet man vilties, ja?


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: