Publicēja: zais | 26.12.2012.

Tagad viņi ir TE! (papildināts)

Par maz, par maz man bija 140 zīmju, lai savirknētu visus vārdus par jauno raidījumu. Tad nu darīšu to te! [he, he] un tagad, lai gan “lielie blogeri” jau visu, iespējams, ir uzrakstījuši [neesmu esmu izlasījis 1 ierakstu]. Un tūlīt jau ies “gaisā” otra raidījuma epizode, tomēr…

Kādu brīdi tviterī uzstājīgi tika uzkurināta interese par vairāku interesantu personību kopīgi veidojamo televīzijas raidījumu “Te!”. Ja godīgi, šķita mazliet par daudz. Noskatījos reklāmrullīti, bet tas neko daudz neizteica – vai nu mazums dažādu radošu meklējumu un mēģinājumu, daži izdodas, citi atkal nē.

Vakardien, pēc pirmā raidījuma, tviterī pamanīju virkni sajūsmināto cilvēku ierakstu, tāpēc nolēmu ievērtēt, kas tas par zvēru. Ņemot vērā, ka Latvijas televīziju neskatos, un televizors ar visu satelīttelevīzijas antenu ir vairāk mēbeles manās mājās, atlika doties internetos. Tomēr manam vienīgajam un “dārgajam” LMT internetam Vimeo vienmēr ir bijis kā pārāk liels kauls suņa mutē. Nekas cits neatlika kā gaidīt…līdz šim rītam, kad viss raidījuma video būs ielādējies.

Pirmajā brīdī skeptiski padomāju – svētā makrele! Vairāk kā 52 minūtes! Kurš tad to var izturēt?! Tomēr… sāku skatīties un raidījums mani patīkami pārsteidza. Pārsteidza ar savu it kā vienkāršību, dabiskumu, humoru, taču tai pat laikā – ļoti profesionālu pieeju tā veidošanā. Un tai pašā laikā viss norit bez kādas steigas [sasteigtības]. Nē, es nesajūsminos! Nu, labi, laikam jau sajūsminos gan.

Man patika paši stāsti, kā arī tas, ka komanda ir sadalījusies grupās un apmeklē dažādas Latvijas vietas, zināmas un ne tik ļoti zināmas. Skaidrs, ka viena vieta, kuru noteikti vēlos apmeklēt raidījuma ietekmē, ir Liepukalns. Laiks paskrēja nemanot un man gribējās, lai ir vēl. Kā tai latviešu multenē, kur suns Funs prasīja vējam, lai tas pūš vēl, ja iekšā ir. Manuprāt, pirmais raidījums galīgi nav tāds, ka jāsaka – pirmie slīcēni jākucina. Ļoti laba režija un montāža, lielisks operatora darbs, kā arī mutīgie raidījuma veidotāji [īpaši jau TT- Timrots un Terzens]. Neuzbāzīgs product placement [Lexus]; laikam jau iPhone un iPad neskaitās.

Kā televīzijas neskatītājam grūti ar kaut ko salīdzināt. Vienīgais attāli līdzīgais raidījums, kas nāk prātā, un kuru arī savulaik skatījos ar lielu interesi, bija [ir?] – “Ielas garumā”. Arī tajā nesteidzīgi tika pastāstīts par Rīgas ielu vēsturi un notika sarunas ar to iedzīvotājiem. Jaunā raidījuma aptvērums gan ir plašāks un ceru uz interesantiem brīžiem pie, khm, datōra arī turpmāk.

Raidījuma veidotājiem – lai jums veicas! Pārējiem – ekrānā skatīt!

Sekot raidījumam un tā tapšanai var arī sejasgrāmatā un tviterī.

P.S. Noskatījos arī otro raidījumu. Nelika vilties. Īpaši patika saruna ar Andri Akmentiņu.


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: