Publicēja: zais | 27.02.2010.

Subaru ziemas saiets

Sestdien, 27.februārī pēc ilgāka klusuma brīža biedrība “Subaru Power Club”  pieteica sevi ar atpūtas pasākumu Subaru auto markas entuziastiem. Ņemot vērā pēdējā gada laikā valstī notikušās izmaiņas, arī aktīvo šo auto cienītāju pulkā ir notikušas zināmas izmaiņas. Dažādi pasākumi notiek retāk, arī braucēju vairs nav tik daudz un aktīvi kā iepriekš. Šī iemesla dēļ uz minēto pasākumu tika aicināts arī ikviens cits interesents, kurš būtu ar mieru baudīt ziemas priekus un pilnveidot savas braukšanas iemaņas slēgtā trasē.

Tomēr dzīve ievieš zināmas korekcijas arī iepriekš stingri saplānotajos grafikos. No rīta mani pl.7:30 pamodināja organizētāja TheKid [Raimonds] telefona zvans, pavēstot, ka viss ir slikti. Trases saimnieka traktors ir saplīsis un trasi iztīrīt braukšanai nav iespējams. Tas izklausījās pavisam sērīgi, taču pasākumu atcelt vairs nebija iespējams. Sarunājām, ka tikšanās pirms izbraukšanas notiek kā plānots, un tad jau būs skaidrs, ko darīt tālāk.

Tikšanās bija noteikta pl.10:00 Lubānas ielā 150 pie veikala Depo, kurp devos, pa ceļam paņēmis līdzbraucēju Baltopogu. Kopā jautrāk. Stāvlaukumā ieraudzīju necerēti daudz Subaru mašīnu, kas pilnīgi noteikti pārsniedza pesimistisko prognozi par aptuveni piecpadsmit interesentu ierašanos uz pasākumu. Braucēju bija vairāk nekā divdesmit.

TheKid paskaidroja, ka trases saimnieks kaut kādu traktoru trases sakārtošanai ir sarunājis, tādēļ problēmu vismaz šajā ziņā nebūs. Vēl tikai atlika pierunāt visus dieviņus, lai pa dienu no gaisa nekristu ne slapjš sniegš, ne lietus. Laukā tomēr bija salīdzinoši silts laiks…

Ātri izkārtojāmies braukšanai un bez sarežģījumiem visi nonācām pie Ķeipenes autotrases, pa ceļam un uz vietas pievienojoties vēl vairākām automašīnām. Liels bija pārsteigums saskaitoties, kad tika konstatēts, ka atbraukušas trīsdesmit automašīnas. Tā kā uz vietas trasi vēl sagatavoja braukšanai, mums turpat stundu nebija īsti ko darīt.

Tāpēc tika ieslēgts nejauši līdzpaņemtais GPS aparātiņš, kurš paziņoja, ka tuvumā ir pāris ģeoslēpņi. To, kur jābrien ļoti, ļoti, mēs neizvēlējāmies, bet  slēpnis, kas izvietots pie slaveniem kino cilvēkiem veltītām mākslas instalācijām un tā arī saucas “Kino milži”, šķita ņemams. Tā nu Baltapoga kā labākais braucējs mani un sevi aizveda turp, kā arī atpakaļ un sajūsminājās par iespēju mēģināt uzmest “saulītes” slidenajā sniegā. Pamatīgi nobridāmies pa sniegu, kas bija krietni pāri celim, bet pie kastītes tikām.

Kad atgriezāmies, trasē jau brauca pirmās mašīnas. Pagaidām tikai izklaides režīmā, mēģinot pierast pie trases konfigurācijas un seguma. Pie iekārtotā stāvlaukuma atbraukušie sakūra nelielu slinku ugunskuru, kā arī cepa desas un citādi izklaidējās. Tepat arī pamanīju savādu ceļa zīmi, kura, kā izrādījās, bija veltīta man, bet par to es uzzināju tikai vēlāk [un es domāju, ka tā ir pastāvīga trases instalācija].

Ieturot drošu distanci un cenšoties nepārvērtēt savas braukšanas prasmes [kas gan ne vienmēr izdevās] braucēji trasē pakāpeniski mainījās. Lai arī vairākums brauca ar dažāda gadagājuma Subaru Impreza automašīnām, kas ir vieglas, jaudīgas un ātras, devos trasē arī ar savu Foresteri. Pirmos apļus stūrēja Baltapoga [nebija nemaz tik traki – traktora palīdzību izvilkšanai no kupenas vajadzēja tikai vienreiz un pašā sākumā], pēc tam stūrēju arī pats. Tad atkal mainījāmies vietām. Pamanījos arī pats uzskriet apmēram metru augstā kupenā, jo trase ir diezgan viltīga un ar laiku palika arvien slidenāka. Vairākas citas mašīnas, braucot trasē, arī sagriezās, taču nevienam milzīgi liela skāde ar iebraukšanu kupenās laikam netika nodarīta.

Pēc trases apmeklējuma ne vienai vien mašīnai pēc tam sniegs bija atrodams it visās spraugās un atverēs. Kad tas kļuva par apgrūtinājumu, bija jāveic tīrīšana. Pamatā jau no riteņiem….

Pasākumā bija paredzētas arī citas izklaides bez braukšanas, taču redzot, cik aizrautīgi visi riņķo trasē, tika nolemts aprobežoties tikai ar mēģinājumiem izbraukt trasi ar labāko apļa laiku. Tie, kuri vēlējās, to tad arī darīja. Lai dzīve neliekas avene, Baltapoga pēc pašas vēlēšanās tika izvizināta arī ar Imprezu un bija ļoti apmierināta ar šo piedzīvojumu.

Drīz vien jau mums bija jādodas atpakaļ uz Rīgu, tādēļ turpinājumā vairs nepiedalījāmies. Bet pirms prombraukšanas tika nobaudīts vēl arī “saldais ēdiens”. Tā kā pasākumu atbalstīja Subaru oficiālais pārstāvis “Adrem Auto”, gribētājiem tika dota iespēja veikt testa braucienu ar pilnīgi jaunu Subaru Legacy automašīnu ar dīzeļdzinēju. Tā kā ar Subaru dīzeļauto vēl nebiju saskāries, ar prieku izmantoju šo iespēju. Jāsaka, ka iespaidi par šo automašīnu palika vislabākie. Ērta sēdpozīcija, ļoti plašs salons, patīkama auto gaita un praktiski nedzirdama motora darbība. Ja man būtu tā naudiņa…

Kopumā pasākums bija izdevies un arī laika apstākļi mūs nepievīla. Paldies par šo iespēju nedaudz izvingrināt rokas slidenā trasē, lai ikdienas situācijās, kādas nereti ziemā ir uz mūsu ceļiem, neapjuktu un zinātu kā izvairītoes no nepatikšanām.

P.S. Te arī viens video no autora Janko


Atbildes

  1. Lasot rakstu, apkaart sabira daudz interesentu, klausieties manus sajuusmas spiedzienus. Velaizvien spiedzu! 😀

  2. Tas legasis gan izskatās pabriesmīgs, bet no iekšpuses jau neredz 🙂

    • Bet braukt ir ērti – iet kā kuģis


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: