Publicēja: zais | 31.01.2010.

Žirafu pētnieks

Kad jau laukā pavasaris iestājies, tad arī mājās sēdēt īsti negribas. Tā kā uz ezeru vienam doties negribējās, izvēlējos alternatīvu – aizbraukt uz lielpilsētu “nolauzt matus”, jo nevaru paciest, ka tās pinkas kļūst garas un neregulējamas. Galu galā, lai Lorenco Lamass un Ivars Vīnis staigā ar gariem matiem, viņiem labāk piestāv [un nekā personīga te nav].

Ticis vaļā no liekā apmatojuma, uzreiz sajutu kā organisms ievelk dziļi krūtīs vairāk svaiga gaisa [cik nu pilsētā svaigs tas vispār mēdz būt].  Man arī joprojām piemīt netikums šad un tad kaut ko ēst, tāpēc brauciena lietderīguma paaugstināšanai pašļūkāju pa Alfas Rimi grīdu. Sapirkos lērumu viskautkā, un tā an droši vien pietiks visai nedēļai, neaizmirstot arī pāris alus [svētdienas vakars un sen jau nav…], iekļaujoties 8 latos, kas uzskatāms par visai veiksmīgu izgājienu starp plauktiem ar kārdinājumiem [we will be pretty taupīgi].

Pēc tik eleganta gājiena sāku domāt, ko gan vēl tādu padarīt, kamēr vēl saulīt` nav lielā gabalā. Un tad es atminējos, ka ir taču pēdējā janvāra diena – Rīgas Zoo, kuru gribēju apmeklēt jau dienu iepriekš [tik nesanāca], notiek akcija “visi zvēri par vienu latu”! To taču jāizmanto, pie reizes arī līdz galam atrisinot viena ģeoslēpņa uzdevumu, kuram informāciju var iegūt, tikai draudzējoties ar žirafēm.

Tas, ka man dzīvnieki visos to iespējamajos veidos ir “mīļi”, ir vispārzināms fakts, kas radis atspoguļojumu gan nesenākā, gan arī nedaudz senākā pagātnē [tai reizē gan ar vecāku auto spēlēju “mežacūku ķegļus”. Rezultāts 1:1, saskādēta mašīna un viena cūka no visa bara pagalam]. Taču, tā kā zoodārzā jāpārvietojas ar kājām, pastāvēja cerība, ka šoreiz pats nesatraumēšos un zvēri arī necietīs.

Jāsaka, ka minētā akcija bija ļoti veiksmīgs Zoo administrācijas gājiens, jo tādu apmeklētāju pieplūdumu ziemā  šeit parasti neieraudzīsi [visstikdārgs un aukstiiii]. Nācās pat 5 -10 minūtes pastāvēt rindā, lai tiktu iekšā pabrīnīties. Gribētāju tiešām bija daudz. Zvēru – mazāk. Daži, kā ronis, kamieļi, sumbri, mežacūkas, Dāvida briedis un kaut kādas fazānu vistas sevi rādīja, bet nīlzirgs, svītrainie ēzelīši [t.i. zebras] un kas tur vēl, apmeklētāju skatieniem bija slēpti. Laikapstākļi bija pietiekami komfortabli, tāpēc arī pastaiga pa zoodārza teritoriju neradīja nekādas nepatīkamas asociācijas. Tā nu tiku arī līdz žirafēm [ne jau meitenes es šeit domāju, bet īstās žirafes – tās ar kakliem]. Žirafu mājā bija silti un viegli smirdīgi [tomēr ar lauku kūts “ozōna slāni” tas nespēja konkurēt], un arī žirafu pētnieku bez manis šeit netrūka. Tikai man bija cits uzdevums – atrast interesējošos numuriņus. To izdarījis,  jau grasījos doties prom, kad apmeklētāju pūli [kurā netrūka arī pirmsskolas un skolas vecuma bērnu] pāršalca skaļa nopūta un sajūsmas izsaucieni – žirafu tētis centās izdarīt TO ar “iedomāto” žirafu mammu. Noļodzījās un nesanāca…

Laukā mani pārsteidza Edupuika, kurš ielīda manā telepōnā ar lūgumu izvilkt viņa iestigušo auto no kaut kāda pieCarnikavas kartupeļu lauka. Tas nozīmēja, ka man tagad jārīkojas ātri, lai atrastu ģeoslēpni, un turpinošas vajadzības gadījumā dotos glābšanas operācijā. Ejot laukā, vēl aplūkoju sniegā izgūlušos tīģeri, kā arī polārlapsu, kura bija tik balta, ka neviens viņu aplokā tā arī nespēja saredzēt, un devos nezināmās tālēs kastītes meklējumos. Tomēr vēlāk izrādījās, ka mana palīdzība iestigušo izvilkšanai nebūs vajadzīga, tāpēc bez stresa un skriešanas pabeidzu iesākto darbiņu.

Tāda nu sanāca šī diena – pa daļai izklaide, pa daļai slēpņošana. Vakarā mājās alus ar pilnmēness grūtsirdību, bet tas jau nav svarīgi…


Atbildes

  1. Ņemot vērā, ka Rīgā ir tikai trīs žirafju puikas, no kuriem viens izrādās gribēja izdarīt TO ar otru žirafju puiku, es domāju darbs tikumības policijai.

    • phe, es kaut kā pavisam aizmirsos, ka tie trīs visi ir puikas. Jā, sanāk klubs “Zilā austere”…

  2. sveiks, Zais. lai arī nesanāca to izmantot, paldies Tev par atsaucību. īsumā: auto bij mans un edupuika – bērnības āriešu draugs, ar ko tad tai piecarnikavas laukā arī iestigām, ķeksēdami viņa slēpņus un manas citas intereses. nez kāpēc biju iedomājies, ka ceļš, kurš šķūrim līdzīgu tehniku šoziem nav redzējis un pa kuru ar to pašu auto biju rudeņos/ pavasaros tikpat lielus dubļus bridis kā tagad sniegs, bet tagad vien daži apvidus auto cauri izbraukuši, nav šķērslis teju divtonnīgam sābam ar pazeminātu piekari… lidmašīna bija tā nosēdusies, ka pēc 3h (kuru laikā paspējām izcīnīties ar lāpstu, pašlauztu kārkla gabalu, spārdīdami, grāpstīdami) atbraukušais apvidnieks, pārraudams pirmo striķi, saslēdzies pazeminātajos ar vairākiem īsiem un spējiem piegājieniem burtiski norāva mūsu bezceļnieku no 35cm augstās špūres, uz kuras kārājāmies, jo ar vilkšanu parasto izkustēšanos bij jāaizmirst… tā lūk izgāja.

    • Skarbi gan. Nu es vismaz vēl vienu lāpstu būtu atvedis…


Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Kategorijas

%d bloggers like this: